Втори клас в ОУ „Тома Кърджиев“
Приключиха четирите срещи с учениците от втори клас на ОУ „Тома Кърджиев“-град Русе по програмата „Уча се да чувствам и разбирам“.
По време на занятията основната цел беше децата да развият умения да разбират по-добре собствените си чувства и да уважават чувствата на другите. Заедно те построиха „град на съгласието“ и по интерактивен начин се учиха как да вземат справедливи решения в конфликтни ситуации. Всяко дете се открои със своите силни страни и откри по нещо ново за себе си.
На раздяла децата споделиха, че вече знаят: „Заедно можем много“, „Не си лош, когато казваш „не“, и „Нашите дървета могат да бъдат обсипани с плодове, когато помагаме на другите“.
Благодарим на учениците, родителите и ръководството на училището за гласуваното доверие. За нас беше истинско удоволствие заедно да положим основите на едно по-осъзнато и здраво бъдеще.





