Първи клас в ОУ „Отец Паисий“

/ април 6, 2026/ Новини от дейности с деца и младежи/ 0 comments

Приключи програмата за универсална превенция „Уча се да чувствам и разбирам“ с децата от две паралелки на първи класа в ОУ „Отец Паисий“ – град Русе.

В рамките на четири последователни срещи учениците имаха възможност да се запознаят с основни емоции и чувства, да се научат да ги разпознават и назовават, както и да ги изразяват по подходящ и приемлив начин. Чрез игри, дискусии и практически упражнения децата положиха основите за умения за емоционална осъзнатост и емпатия.

За нас беше удоволствие да виждаме как децата изразяват своите желания и преживявания ясно и спокойно и с подкрепата на експертите от ПИЦ и педагозите им те упражняваха стратегии за позитивно общуване.

Благодарим на учениците, родителите и ръководството на училището за гласуваното доверие. За нас беше истинско удоволствие заедно да положим основите на едно по-осъзнато и здраво бъдеще.

Share this Post

Leave a Comment