Първата конференция по зависимости събра специалисти от цяла България
Първата конференция по зависимости събра специалисти от цяла България.
Българската асоциация на специалистите по зависимости организира първата по рода си конференция на тема: „Зависимости: от глобално знание към национална мрежа за устойчиви решения“. Събитието се проведе в София в периода 24–26 април 2026 г., а водещите лектори са с общо 500 години опит в сферата на зависимостите.
По време на националната среща се представиха различни парадигми от терапевтични школи, които са доказано ефективни при работа със зависими. Бяха представени и дискутирани успешни превантивни програми и практики, доказали своята ефективност в други държави. Психиатри и лекари представиха актуални тенденции, статистики и съвременни подходи за работа.
Русенското присъсвие бе в лицето на експертите от Превантивно-информационния център и д-р Станислав Иванов – началник на „Отделение за лечение на зависимости“ към Център за психично здраве.
За нас беше чест и удоволствие да бъдем част от този форум и да се срещнем с всеки един от участниците. Тези три дни ни свързаха, вдъхновиха и ни срещнаха с истински хора – срещи, които ни дават смелост, знание и вяра да продължим напред. До нови срещи!










