Превенция на употребата на ПАВ в училищна среда
През месец Януари по Националната програма за превенция на употребата на ПАВ в училищна среда е обхванат още един пети клас от ОУ „Отец Паисий“. Приблизително 20 деца чрез музиката и цветовете се потопиха в своите емоции и чувства. Насочвани от експертите, учениците положиха основите на приемане на своите преживявания и достигнаха до осъзнаването, че всеки изпитва различни чувства от другия и това го прави уникален.
По време на занятия експертите от Превантивно-информационен център Русе наблюдават как една мелодия и вибрация насърчава някои деца към себеизразяване, а други ги потапя в по-минорно настроение.
Срещата приключи с интерактивна игра, която повдигна настроението в класа и сплоти груповото взаимодействие.



